PVinfo.cz

DAGMAR HAVLÍČKOVÁ – KRESBY

Název:

DAGMAR HAVLÍČKOVÁ – KRESBY

Datum:

15.2.-22.4. 2018

Typ akce: Místo:
Muzeum Prostějovska, nám. TGM 2
Popis:
vernisáž 15. února v 17 hodin

Prvním projektem nové výstavní sezóny Muzea a galerie v Prostějově, p.o. je výstava Dagmar Havlíčková – Kresby, která je zaměřena na specifický projev kreslířky, malířky a textilní výtvarnice Dagmar Havlíčkové (1961). Ta patřila již v 80. letech minulého století společně se svým mužem Jiřím Aloisem Havlíčkem (1948 – 1997) k neoficiální umělecké komunitě v Olomouci. Její tvorba je již několik let soustředěna na repetitivní přepis textů, a to v několika vrstvách přes sebe. Vznikají tak organické i geometrické struktury, kde původní text (forma osobní modlitby) zaniká v kresebné hmotě. Její tvorba je metodou srovnatelná s tvorbou Romana Opalky nebo nočními kresebnými pracemi V. Stratila.
Havlíčková svým dílem spadá doširšího okruhu tzv. olomoucké kresby, který tvořila řada významných a dnes již celostátně uznávaných autorů (J. Lindovský, P. Jochman, I. Kosková, L. Daněk, V. Havlík).
Výstava i připravovaná kniha zásadním způsobem zpracovává jak dílo mimořádné kreslířky Havlíčkové, tak postihuje i významný společensko-kulturní fenomén 80. let minulého století v Olomouci, jakým byla kresebná tvorba umělců tvořících v undergroundu.
Výstava připravena ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc bude zahájena 15. února v 17 hodin a potrvá do 22. dubna.


Webdesign: Atomio Web s.r.o. © 2005-2019, vytvořeno v systému Atomio Websystem